Single post

Mám bezpočet důvodů k radosti den co den

Její aktivity odstartovala ne zrovna příjemná událost, kdy si Mirka vážně poranila koleno. Hledala pohyb, který by tolik nezatěžoval její tělo. Objevila tanec. Přidala studium andragogiky, psychologie a psychomotoriky „Tělo se stalo ústředním bodem všech mých aktivit. Jsem fascinována jeho propojením s myslí, proto jsem se začala zaměřovat na osobnostní rozvoj skrze tělo. Říkám tomu rozvoj tancem,“ vysvětluje Mirka, pro níž je tělo vlastně součástí přírody.

„Tanec je pro mě nejkrásnější cestou ke svému tělu a sama k sobě.“

„Tanec mi přináší pocit naplnění a seberealizace a to je jeden z nejsilnějších zdrojů energie. Líbí se mi jeho rozmanitost.“

„Zažila jsem období, kdy jsem to popírala a chtěla jsem po svém tělu výkony. Chovala jsem se k němu jako k obalu pro mozek a myšlenky. Pak přišly tři roky s bolestí. Díky tomu jsem si uvědomila, jak je mé tělo s přírodou a jejími cykly spojené, a že se nemohu přepínat do nekonečna,“ vypráví Mirka, která své poznatky předává ostatním na pohybových workshopech, přednáškách a nebo třeba i při fotografování. Říká, že skrze rozvíjení vztahu s vlastním tělem můžeme obnovovat důvěru sama v sebe, kterou díky přehlcení informacemi, úkoly a pravidly v dnešní době snadno ztrácíme. Tělo s námi zůstane až do smrti, je dobré se s ním spřátelit.

 

„Přeju si, aby se lidé naučili laskavosti k sobě i k druhým. Negativní soudy intoxiují těla i vztahy.“

 

Mirka

 

Svět ženy, březen 2019 – téma Radost

 

theme by teslathemes
X