Single post

Ladění na Kupalu a Koliadu – patronky kola roku spojené s kvalitou vody

Prožitkový trénink očima členky souboru Karolíny Heroldové 💛

Sedíme na zemi v kruhu a čekáme, až začne dnešní trénink. Mirka říká: “pojďme si představit, jak se asi cítí takový sněhulák na jaře… co se s ním děje? Jak vypadá takové tání?” Zhasíná velká světla v sále a my pomalu tajeme do tmy. Každá z nás se rozpouští jinak – ve svém tempu, ve svém rytmu a čase. Já si například užívám ten pocit, kdy už jsem odtála natolik, že jedna koule spadla a teď se pomalu rozpouštím do podlahy… 

 

 

Mirčin hlas nás jemně vede skrze úplné uvolnění až zpět k postupnému zapojení svalů a aktivizaci těla. S vědomím této velké jemnosti a pomalosti se přesouváme k pohybovému cvičení ve dvojicích. Pokusíme se vzájemně si poskytnout takovou oporu, aby se vždy jedna z nás mohla absolutně uvolnit – roztát na chvíli do opory té druhé. No, není to jednoduché. Pokud to nemá být dřina a zaťatost na jedné straně, případně balancováni na špičkách “abych nebyla tak těžká” na straně druhé, tak to chce něco..navíc. A to nám Mirka úplně dokonale umí pojmenovat a ukázat. Druhé kolo je o poznání měkčí, intimnější v kontaktu a také o dost snazší. Fascinující. 

 

V sále je podium a když si jedna z nás stoupne nahoru a my ostatní za ní, zatrne mi, že budeme dělat pád důvěry, který tak nemám ráda. Neděláme, ačkoli tohle cvičení je o důvěře také. Děláme vlnu, která vždy jednu z nás jemně donese na připravenou podložku. Je to jako ležet na moři. Trvá to krátce a přitom nekonečně dlouho. Každou z nás Mirka jemně vrací do prostoru a času dotykem a plnou pozorností. Já se po tomhle zážitku uvnitř ještě dlouho chvěju a cítím, jak jsem překročila nějaký velký strach. Tak tohle bylo hodně silné.

 

 

A přicházi tanec. Tanec vnitřní v propojení s tancem vnějším. Každá si setkání s kvalitami vody prožíváme po svém. Mirka nás hlasem provází a ke mně ta slova plynou jak z jiného světa. A vždy zazní přesně to, co v tu chvíli potřebuju slyšet. Kouzlo? Před očima se mi odehrávají příběhy, zkoumám impulzy v těle. Mirčino jasné vedení, které však ponechává dostatek prostoru pro vlastní cestu, nabízení možností pro můj vnitřní obraz ve mně vybudovalo pocit naprostého bezpečí a mohla jsem jít tak hluboko, jak jsem potřebovala. A stejně bezpečně jsem se vrátila z tohoto výletu po vnitřní krajině zase zpět. 

 

 

Sedíme v kruhu a vypadáme všechny lehce omámeně a ponořeně. Voda pro nás získala zase další rozměr. Dvě a půl hodiny uteklo, no, jako voda. Díky za skvělé vedení a citlivost a vnímavost  k prožitku každé z nás. 

Chceš se taky otevřít tanci? Vyber si z přehledu tanečních událostí:

Chceš zažít představení ŽENA JE ZMĚNA na vlastní kůži?

theme by teslathemes
X