Single post

Když věk ne/hraje roli…

I když se ženy ve zralém věku snaží držet krok s těmi, které jsou o generaci mladší, muži – jejich vrstevníci – dávají přednost podstatně mladším partnerkám…

Ano, tento trend musím potvrdit. V rámci zážitkové seznamky jsem měla nepříjemnou zkušenost, kdy jsme chtěli udělat seznamovací seminář pro účastníky nad 40 let (normálně děláme semináře pro kategorii 25-45 let).

Tento seminář pro zralé muži a ženy byl během rekordně krátké doby ženami zcela zaplněn, zatímco muž se přihlásil jeden. Zjišťovala jsem důvody.

Z několika různých rozhovorů s muži po padesátce vyšlo, že chlapi po čtyřicítce jsou buď:

  • šťastně nebo nešťastně zadaní a takhle veřejně tedy nic řešit nebudou
  • rozvedení a spokojení že jsou sami
  • rozvedení kvůli milence, tedy opět nikoho nehledají
  • rozvedení kvůli krizi středního věku a toužící po partnerce ideálně o 20 let mladší
  • svobodní a hledající stále mladší partnerku, se kterou by mohli ještě zakládat rodinu

Možná příčina?

Rozebírala jsem toto téma i s muži, kteří provází mužskými kruhy, a s jedním mužem jsme došli k velmi zajímavým závěrům. Mluvil o velké krizi těchto mužů i žen. Neměl zdaleka na mysli „jen“ krizi středního věku. Mnoho mužů podle jeho názoru nejsou muži, ale velké dospělácké děti, které neprošly žádným přechodovým rituálem. Chybí jim mužské kruhy a kontakt se svoji silou. Chybí jim vlastně kontakt se sebou sama, který hledají buď v nové/mladší ženě nebo v esoterických seminářích, a tak místo ukotvení v těle poletují v iluzorním světě a kompenzují to naoko hlubokými myšlenkami.

Ženy v tomto věku mají často děti, často jsou opuštěny muži, nebo je samy opustily, protože si při výchově svých vlastních dětí uvědomily, že s tím velkým dítětem už žít nemohou nebo nechtějí. Touží po opravdovém muži a tuší, že se proto musí stát opravdovou ženou. A tak ženy po čtyřicítce hromadně navštěvují nezměrné množství seminářů, ženských kruhů, absolvují nejrůznější ženské rituály, starají se o sebe a…a jsou velmi velmi často samy.

Myslím, že ženy se příliš snaží – vypadat mladě, zhubnout, držet krok s mladší generací, více na sobě pracovat, dělat více koníčků atd. Samou snahou ze sebe dělají někoho jiného. Ztrácí samy sebe. Když vysílají neautentické, často naučené nebo převzaté signály někoho jiného, není divu, že když už se objeví nějaký muž, tak s takovou ženou neladí. 

Co s tím dělat?

Všude se na nás valí tisíce požadavků na to, jaké bychom měli být. Vykašleme se na to. Zkusme se zaměřit na to, abychom našly svou podstatu, uviděly, kdo doopravdy jsme. Když to najdeme a začneme to (samy sebe) mít rády, tak se vše začne přeskládávat. Odpovědi nenajdeme venku, ale uvnitř.

Mirka

Spirit, březen 2018 – téma Láska a seznamovánítheme by teslathemes
X