Single post

Hádka jako koření vztahu?

Hádky patří k životu, ale jak k nim přistupovat, aby láska nebyla v ohrožení a jeden z páru nezačal hledat únikové cesty. Třeba v podobě workoholismu, nevěry, závislosti na alkoholu…

 

Koření vztahu

Hádky mohou vztah zajímavým způsobem okořenit, ale jako s každým kořením by se to nemělo přehánět. Vyznávám otevřenou, upřímnou komunikaci, kdy je v pořádku projevovat všechny emoce. Je to pro tělo i pro vztah velmi léčebné. Z obou stran to ale vyžaduje určitou úroveň vědomí a otevřenost. Pokud si jeden z partnerů bere vše osobně, nebo nepustí druhého ke slovu, obviňuje všechny okolo a nemluví vůbec o sobě a svých pocitech, pak se jedná o ztrátu času a energie. To už potom není koření, ale jed, který dříve či později vztah otráví.

K hádkám tedy potřebujeme přistupovat upřímně. Je potřeba si uvědomit, jestli my sami opravdu dokážeme argumentovat, aniž bychom se nechali bezhlavě ovládat emocemi, jestli skutečně dokážeme otevřeně mluvit o svých potřebách a hranicích nebo se jentak vyžíváme v roli agresora či oběti a snažíme si hádkou vydobýt lásku, pozornost nebo klid.

Pokud by měl jeden z partnerů tendenci ze vztahu utíkat, tak to není podle mého názoru ani tak otázka přístupu k hádkám jako spíš otázka vztahu obecně.

Žárlivost je součástí partnerství

Do jaké míry je únosná, v jakém případě může pro vztah představovat hrozbu, jak s ní nakládat?

Žárlivost je velmi ožehavé téma, které by vydalo na několik článků a dost možná i knih. Míra únosnosti se podle mého velmi proměňuje s kvalitou a hloubkou vztahu – jinak bude vnímána na počátku vztahu, jiné souvislosti a důvody bude mít v těhotenství, jiné v době krize a jiné v době hluboké zamilovanosti.

Obecně bych opět doporučovala maximální otevřenost v komunikaci. Tohle není hra proti partnerovi, ale proti domněnkám. Spojte síly a nedejte domněnkám šanci. To je jediná cesta, která vás z moře nebezpečně rozbouřených emocí dovede do klidného přístavu.

Mirka

Spirit, březen 2018 – téma Láska a seznamování

theme by teslathemes
X