Single post

Akrobacií k vyladění

Každou středu vedu lekce taneční a párové akrobacie a chci se podělit o pár zajímavých efektů, které to spolu s dalšími faktory má na moje tělo a mysl.

Tělo a fyzické změny

 • Tancem se mi tělo zformovalo nauvěřitelným způsobem, ale akrobacie dokázala vytvarovat některé svaly ještě zřetelněji.
 • Nemám celulitidu. Měla jsem – a pořádnou, ale už nemám. Vy, co nevíte, co to je, buďte rádi a pokračujte na další bod ;-).
 • Jsem stabilnější. Díky aktivovanému stabilizačnímu systému se mi mnohem lépe daří i rychlé a koordiněčně náročnější pohyby (dynamická stabilita).
 • Ještě lépe dýchám.
 • Jsem celkově silnější, pružnější a vitálnější. Moje pohyby jsou měkčí, více přirozené a zvířecí.

 Mysl a mentální změny

 • Lépe pracuji se svými strachy. Dříve jsem se bála dělat stojky a dnes pozice hlavou dolů zařazuji téměř na každou lekci.
 • Akrobacie pracuje s celým mým tělem a když u toho vhodné dýchám, tak vnímám, jak se snáze rozpouští nejrůznější bloky.
 • Díky aktivaci nervového systému se učím pracovat s emocemi.
 • To, že dovedu bez větší námahy zvednout o 50kg těžšího člověka, posiluje moje sebe-vědomí a důvěru ve vlastní schopnosti i předávanou techniku.

Proč je dobré chodit na akrobacii:

Akrobacie pomáhá zapojit do pohybu celé tělo – tím se zvyšuje vědomí v celém těle, lépe proudí energie, rozpouští se fyzické bloky, takže to přispívá k lepší náladě, ke správnému držení těla a zdravému postoji.
Skrze kombinaci posilování a protáhování se člověk dostane do lepší fyzické (i psychické) kondice, rozsahu pohybu a vnitřní stability.
Na lekcích se zapotíme, ale i zasmějeme. Překonáváme své strachy a posouváme hranice. Při tom všem se vzájemně podporujeme.

V čem jsou moje lekce speciální:

Učím párovou akrobacii přes rozvoj vědomí v těle, takže se nejedná o samoúčelné posilování nebo nevědomé série pohybů. Učím lidi opravdu vnímat svoje tělo a rozumět pohybovým principům.

Věřím, že párová akrobacie není o svalech ale o technice, a tu zvládnu naučit každého, kdo aspoň trochu chce ;-).

Vědomý pohyb funguje jako prevence zranění i nevhodných pohybových návyků, které by mohly vést k nesprávnému držení těla nebo zraněním. Je to oblast, kterou mám díky tanečnímu vzdělání a studiu Labanovy analýzy pohybu dost dobře zpracovanou a díky více než 5 leté praxi to dovedu efektivně a nenásilně předávat.

Kromě klasické párové akrobacie zařazuji i prvky z taneční akrobacie a akrobalance, která rozvíjí odlišné vnímání prostoru a vztahu s partnerem. U taneční akrobacie si člověk např. lépe zvědomí dynamiku a směřování energie.

Tréninky celkově přispívají k

 • lepšímu držení těla
 • posílení vnitřního stabilizačního systému
 • větší ohebnosti
 • elasticitě svalů
 • celkové pružnosti
 • vnitřní síle.

Lidem se specifickými obtížemi (hyperflexe, hypermobilita, zavřené klouby, přílišná lordóza, kyfóza, skolióza nebo nesprávné postavení lopatky či dalších kostí apod.) dovedu připravit vhodné kompenzační cvičení a snažím se dohlížet na to, aby při provádění pohybů používali oslabenou část svého těla zdravě a nepodporovali své pohybové stereotypy.

Učím s lehkostí a vtipem, na každou lekci přinesu něco nového a na závěr každé lekce zařazuji účinné kompenzační a uvolňovací techniky.

Pro koho je to vhodné:

Pravidelné lekce jsou vhodné pro všechny začátečníky a mírně pokročilé, kteří se chtějí kromě klasické akrojógy věnovat i taneční akrobacii, kalistenice (cvičení s vlastní vahou těla) a celkově pracovat na zdravějším, silnějším, pružnějším a celistvějším těle 😉

Chodí ke mě pohodoví lidé, co na sobě chtějí pracovat a posouvat se.

Cvičíme každou středu od 18:30 do 20:30 v Prostoru 8 – Šmilovského 8.

Přihlásit na lekci se můžete na e-mailu mirka@rozvojtancem.cz.

theme by teslathemes
X