Rozvoj tancem

ZÁKLADEM JE VŽDY PŘIROZENÝ POHYB, KTERÝ SE NAUČÍTE ROZVÍJET, KULTIVOVAT, A POSOUVAT TAK SVÉ HRANICE. 

Pravidelné kurzy se konají každé pondělí od října do května v Praze na Vinohradech, v příjemném, světlém a tanec podporujícícm Studiu T, Budečská 35.

Zapojit se můžete kdykoliv, stačí vyplnit přihlášku.

Jednorázová lekce: 300 Kč

Lekce lze výhodně předplatit.

Kromě pravidelných kurzů je vypsána celá řada víkendových i delších soustředění, jednodenních akcí, jednorázových lekcí akrobacie apod.

Informace a termíny najdete v Událostech.

 

TANEC PRO NETANEČNÍKY - Pondělí 17:15-18:30

Kurz zaměřený na rozvíjení efektivního, ladného pohybu.

Taneční techniky a základy improvizace pro úplné začátečníky a lidi, co si nejsou jistí, co je to vlastně tanec.

Projdeme si nejrůznějšími tanečními styly – ukážeme si, v čem jsou si podobné a v čem se liší, naučíme se orientovat ve vlastním těle a uvolníme se do vlastního pohybového vyjádření.


 

CESTA TANCE - pondělí 18:30-19:45

Kurz současného tance (contemporary) a navazující taneční improvizace.

 

Hravou formou skrze přirozené možnosti našeho těla budeme postupně rozšiřovat náš pohybový rozsah.

Zažijete si základní techniky jógy, klasiky, moderny, jazzu, contemporary… Zaměříme se na principy taneční improvizace a rozvoj přirozeného pohybu.

Vyzkoušíte si jednoduché i složitější vazby a krátké sestavy (choreografie).

Naučíte se aerobní i anaerobní cvičení pro protažení a posílení celého těla. Zdokonalíte se v posílení vnitřního stabilizačního systému a partií důležitých pro tanec a správné držení těla.

 

KONTAKTNÍ IMPROVIZACE - Pondělí 19:45-21:00

Tanec či pohyb s partnerem založený na práci s váhou, rovnováhou a vzájemné podpoře. 

IMG_4333

Nejedná se o tanec podobný tancům společenským – není zde žádné předepsané držení ani kroky… Jsou tu jen dva lidé (nebo více) ve vzájemném vztahu, který se organicky proměňuje a vyvíjí nebo zaniká podle toho, co je zrovna jejich cílem. 

Na první pohled by se mohlo zdát, že je to cvičení jako dělané pro páry a jejich vzájemné naladění a harmonizaci, protože když to ladí v tanci, tak to ladí i v životě a naopak, ale není to jediné a dokonce ani hlavní téma.

Kontaktní improvizace umožňuje projevovat naši přirozenost a reagovat spontánně na aktuální pohnutky a situaci.

Velmi brzy zjistíte, že s tanečním vztahem v kontaktní improvizaci je to stejné jako s jakýmkoli jiným vztahem v běžném životě. Díky fyzickým cvičením se můžeme naučit zdokonalovat se v oblastech, kde cítíme nejistotu v běžném životě (důvěra, dominance, submise..), a můžeme tak jemně a přitom znatelně ovlivňovat a kultivovat svoje projevy i mimo taneční parket.

AKROBACIE

Taneční a párová/skupinová akrobacie využívá prvků taneční a jógové techniky v zábavné a kreativní kombinaci, která zapojuje efektivně (a efektně) celé tělo. 

Na mých lekcích a seminářích se můžete už po první lekci naučit základní prvky (letadlo, lístek apod.) i pokud jste úplní začátečníci. Pokročilým mohu pomoci vypilovat jejich techniku tak, aby se mohli posouvat do složitějších pozic.

 

Lekce akrobacie najdete vypsané v přehledu událostí na facebooku Rozvoj tancem.

 

 

theme by teslathemes
X