Divé ženyDIVÉ ŽENY

Tanečně divadelní představení o opravdových ženách a mužích.

Tanečně divadelní představení o opravdových mužích a hlavně o ženách, o našich maskách, obavách, bojích a hysteriích, ale i o našich nadějích, vzájemné podpoře a kontaktu s vnitřní moudrostí.

Jak rozvíjet ženskost a neodcizovat se mužům?

Kdy nejsme DOST a kdy jsme zase MOC?

Jak nás mohou muži podpořit a jak my je?

Jak vycházet s ostatními? Jak vycházet sami se sebou?

To jsou hlavní témata našeho vyprávění příběhů o cestě k sobě, autenticitě a sebevědomí.

Cílem představení je tyto příběhy sdílet pro podporu opravdovosti, lásky a (sebe)vědomí nás všech.

Choreografie:

Mirka Papajiková www.rozvojtancem.cz

Hudba:

MAOK – www.maok.sk  Karolina Beyond – www.karolinabeyond.com  Kolo roka – www.koloroka.sk, Gotan Project, Sui Vesan

Kostýmy (dlouhé šaty): MARTHA – Variabilní, taneční a velmi ženské oblečení pro všechny příležitosti. www.martha.cz a www.marthadance.cz

Tančí:

Michaela Čiháková * Šárka Danačíková * Florian Divitschek * Miroslava Elstnerová
Joe Estók * Monika Holoubková * Kateřina Jurenčáková * Bára Kinská * Kateřina Kománková
Julie Kovaříková * Magdalena Martínková * Alžběta Motlová
Mirka Papajiková * Eliška Patrmanová

Nadcházející představení:

 • Představení: 13.11. od 19:30 v Salesiánském divadle, Praha
 • Představení: 29.11. od 19:00 v divadle BARKA v Brně.
 • Představení: 9.12. od 19:30 v divadle Na Prádle, Praha
 • Ukázka z představení 13.12. Vánoční ples Pure studia – Na Marjánce, Praha.
 • Představení: 15.1. od 19:30 v divadle Na Prádle, Praha
 • Ukázka z představení 18.1. Rýžový ples – Radiopalác.
 • Ukázka z představení 29.2. Knihovnický ples, Brno.
 • Představení: 10.3. od 19:30 v divadle Na Prádle, Praha – BENEFICE pro spolek AMELIE

Máte-li zájem o naše vystoupení na Vašem festivalu či akci, neváhejte nás kontaktovat.

Představení tanečnic a tanečníků

Katka Juřenčáková
Provází ženy na cestě do hloubi ženství skrze plodnost, cykličnost, porozumění si a prožívání vědomého milování, sexuality a plodnosti – více na www.prirozenaantikoncepce.cz a www.zenaluna.cz Tanec ji vždy lákal, protože patří k ženskému prožívání, ale měla z řízeného tance a z choreografií obavu. Projekt Divé ženy ji nadchl díky tomu, že se jedná o propojení taneční, kontaktní improvizace a choreografie. V projektu se učí poznávat své tělo v nových situacích, uvolňovat se a povolovat do tanečních pozic a do měkkosti. Tento projekt je pro ni ideální způsob, jak se ještě hlouběji propojit se svou vnitřní ženskou podstatou.
Monika Holoubková
Malá holka. Bláznivá. Bolavá. Studentka. Rozhodná. Egoistická. Femme fatale. Svůdná. Zraněná. Knihovnice. Hysterická. Spokojená. Aktivistka. Pevná. Usměvavá. Partyzánka. Milá. Zářivá. Masérka. Nevyrovnaná. Křehká. Zahradnice. Protivná. Náladová. Chůva. Hodná. Vděčná. Pekařka. Šťastná. Tanečnice. Naivní. Milenka. Poslušná. Vrba. Sebevědomá. Žena. Hebká. Naštvaná. Dula. Mateřská. Měkká. Bojovnice. Za svůj život už dostala (a taky si sama dala) nejspíš tisíce nálepek, tisíce označení a dalších hodnocení. Je pokaždé jiná. Vždycky stejná. A vlastně úplně jiná, než čekáte. Kdybyste se přesto (nebo právě proto) chtěli spojit, můžete: holoubkovamonika@gmail.com facebook.com/holoubkovamonika
Mirka Papajiková
Mirka je tanečnice, fotografka a lektorka tanečních a sebezkušenostních seminářů. Zajímá ji propojení mysli a těla a ve všech svých aktivitách s tímto propojením pracuje. Podporuje rozšiřování vědomí v těle a rozvoj kreativity. Od roku 2018 tvoří a produkuje svůj autorský tanečně divadelní projekt Divé ženy. Zabývá se tancem, osobnostním rozvojem, seznamováním, psychomotorikou, fotografováním a dalšími kreativními činnostmi.
Julie Kovaříková
Od mala mě baví tanec všech druhů, od standardního a latinsko-amerického až po scénicky či improvizační tanec. Ráda trávím svůj volný čas i dalšími sporty a kratochvílemi jako je lyžování, kanoistika, deskové hry nebo divadlo (hraní i sledování). A spánkem! Pokud to jde, trávím čas v přírodě. Věnuji se také hraní her všeho druhu, často jako organizátor - larpy (improvizačně divadelní prožitkové akce), městské hry, zážitkové kurzy pro dospělé i studenty, šifrovací hry a plno dalšího. Nerada ráno brzy vstávám (už jsem říkala, že ráda spím?). Ale občas se na to dokážu i namotivovat, třeba když cestuji někde na druhé straně zeměkoule 🙂
Kateřina Kománková
Kačenka je úžasná, skvělá a krásná tanečnice, co se ráda na svět směje a rozdává radost druhým 🙂 Miluje přírodu, kočky a společnost veselých lidí. Díky Mirce se na jaře 2017 začala věnovat vědomému pohybu, taneční improvizaci a akrojóze. ... Kdybyste pro ni měli zajímavou nabídku práce, ve které konečně najde svůj smysl života, volejte na 602 775 677 🙂 <3
Mirka Elstnerová
Od malička chtěla tančit, ale přes všechna "ALE" v sobě tuto touhu zadupala. Díky workshopům u Mirky se z "chodce" postupně stává člověk, co vyjadřuje pohybem své touhy, sny. Divé ženy jsou pro ni příležitost prožívat osobní rozvoj skrze své tělo, protože v civilním životě jako finanční analytik je spíše v hlavě než v těle. Kromě tance ráda vaří a svými výtvory ráda rozmazluje lidi kolem sebe a pokud se splní její přání, bude realizovat své hobby prostřednictvím přípravy cateringů. Pokud byste na Vaší oslavě, svatbě či poradě chtěli mít zdravé a chutné pohoštění, ráda přijede a s úsměvem připraví.
Eliška Patrmanová
Tanec je pohyb a pohyb je život. Když tancuji, tak žiji! Eliška vnímá tanec, pohyb, život jako dar. Díky tanci se můžeme rozvíjet, poznávat sebe, okolí a další lidi. Elišku fascinuje lidské tělo a ráda by pomáhala lidem ke svobodnému pohybu, proto se rozhodla studovat fyzioterapii. Odmala se věnuje sportu, osm let závodila ve skocích na trampolíně, poté ji zaujal současný tanec a kontaktní improvizace. Díky lekcím párové akrobacie Mirky Papajikové se dostala k projektu Divé ženy, který považuje za skvělou příležitost, jak se tanci i nadále věnovat, rozvíjet se a zároveň pomoci lidem poodkrýt masku společnosti, nahlédnout do svého nitra, vrátit se k přirozenosti, rozmanitosti, čisté lásce.
Olga Kroftová
Byla jsem holčička tancem i hudbou naprosto posedlá (a stále vlastně jsem). Mé přání bylo stát se vílou , baletkou, později tančit scéniku a latinu. To vše se mi nyní plní díky setkání s projektem Divé ženy. Vnímám jej jako úžasné propojení těla s vědomím skrze divý taneční příběh – neobyčejný příběh o obyčejném životě žen. Žen v mnoha podobách…se všemi se můžeme ztotožnit i inspirovat….a tančit. Mé oblíbené aktivity? Běžkování, běh, turistika, jóga, flamenco, výuka port de bras. Miluji přírodu, neobyčejné zážitky, cestování, koupele v horských tůních, tvoření, jen tak si zpívat a hrát na klavír či kytaru. Pracuji v chemicko-technologické obchodní sféře, ale hodně mě zajímá také výživa z hlediska zdraví a uzdravení těla.
Previous
Next

Možnost zapojení do projektu:

Projekt momentálně není otevřen veřejnosti. Případné otevřené tréninky ale můžete nepravidelně najít na facebookové stránce Divé ženy.

Historie představení a veřejných ukázek:

 • Prezentace choreografie „Ženskost“: 8.11. na akci Přitažlivost ženská v Praze.
 • Prezentace představení pro přátele: čtvrtek 13.12. od 19:30 v Hudební kavárně Point v Praze.
 • PREMIÉRA představení: 22.1. od 19:30 v divadle Alta v Praze.
 • Představení: 26.4. od 19:30 v divadle Za Plotem (Bohnice).
 • Ukázka z představení 28.4. v prostoru Artual v Praze
 • Ukázka z představení 29.4. v rámci Mezinárodního dne tance v Praze
 • Ukázka z představení 13.5. na festivalu Respekt k porodu v Praze
 • Představení: 14.5. od 20:00 v divadle Na Prádle.
 • Ukázka z představení 18.5. na ALLfestivalu v Litoměřicích
 • Představení: 24.5. od 19:00 v divadle BARKA v Brně.
 • Ukázka z představení 25.5. na festivalu Mezi ploty (Bohnice).
 • Ukázka z představení 2.6. na festivalu V ulicích (Karlštejn).
 • Představení: 18.6. od 19:30 ve Spektrum Karlín.
 • Ukázka z představení 24.8. na Čajomír festivalu (Vyšehrad).
 • Ukázka z představení 26.9. Přístav 7.
 • Ukázka z představení 28.9. na Vegefestu (Vyšehrad).

Program představení

Intro

Nastínění hlavního motivu: šaty jako vliv společnosti, objevování, zvykání si na sebe, pocit, že díky nim mohu ovládat okolí a zjištění, že šaty mohou ovládat mě a že dokonce díky nim mohu být ovládána ostatními; vstupování do vztahu z motivu moci vedoucí k destrukci.

Chůze

Procházíme životem zavřeni do svých malých světů zářících z displeje telefonu, i kdybychom byli schopni vystoupit a sundat svou masku, nikdo jiný to neuvidí, a tak se dál míjíme.

Potkání

Když potkáme někoho výjimečného, může to být splynutí a harmonie. A nebo touha toho druhého přizpůsobit tomu, co chceme – pokud tedy víme, co by to vlastně mělo být.

Nasupenost

Když nedostaneme, co chceme, umíme se opravdu hodně nazlobit.

Nevinnost

Křehkost a nevinnost nerozumí zlobě, která ji v zápalu srazí na zem, smutek vystřídá inspirace, kontakt s vnitřní radostí a lehkostí.

Naivita

Proplouvání na obláčku z růžového závoje, vše je snadné a plné něhy.

Konformita

Společnost s dobrými úmysly bere dívce naivitu a učí ji, jak správně zapadnout do dospělého ženského světa.

Naučená svůdnost

Hlavně je důležité být sexy, jinak tě nikdo nebude chtít.

Takový normální den

Hlavně je potřeba stihnout vše v práci, pravidelně cvičit, myslet na sebe, občas se pobavit, stihnout uklidit, uvařit, oběhat úřady, skočit sem a taky tamhle…

Vědomí

V bodě nejhlubšího vyčerpání, kdy už se musíme zastavit, přichází světlo vědomí, které nám vlije energii do těla, máme pocit, že teď už víme, „o čem to je“, že už víme všechno…a pak najednou přijdou muži (a všechno je zas při starém).

Interakce s muži

Hrajeme spolu hry – na sexualitu, na emoce, na energii, na moc… Když vás dostaneme na kolena, máme na chvíli pocit vítězství, ale ke komu se pak přitulit..?

Chci – nechci

Někdy jsme jako dvě – jedna tě chce mazlit od rána do večera a druhá si říká, že by to bylo přece hloupé a že se to nehodí a už vůbec ne zrovna teď, když jsme rozhádaní…

Bazárek

Když muži utečou, je na čase věnovat se nějaké trendy odpočinkové ženské aktivitě.

Boj o muže

Jakmile se objeví muž, jdeme do boje, otestovat své ženské zbraně.

Hysterie a uklidňování

Zjištění, že tudy cesta nevede, nás dovádí k zoufalství. Jediné, co mne může doopravdy uklidnit je být viděna a být přijata i v tomhle šíleném stavu.

Odevzdání

Pouštím vzájemný boj a odevzdávám vše, co není „moje“.

Ženskost

Zažívám podporu žen.

Dary

Projevuji svoje dary a svou jedinečnost.

Podpora mužů

Zažívám podporu mužů a spojení s dalšími ženami.

Společný závěr

Užívám si svou roli v celku, podporuji ostatní a cítím podporu od nich

theme by teslathemes
X